Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Тимонівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04337736) був реорганізований і увійшов до складу Троїцької громади

Історична довідка

Тимонівська сільська рада Троїцького району розташована в південно - східній частині району. Відстань до районного центру 35 кілометрів, до обласного центру 220 кілометрів. Територія – 11397,6 га, в т.ч. земель державної власності - 2713,45 га, приватної власності – 8674,15 га, площа населених пунктів 1257,3 га.

На  території сільської ради в селі Тимонове  бере начало річка Красна. На декілька кілометрів простягнулися заболочені очеретяні хащі, на південній околиці села вже видніються плеса, з’єднуються між собою мілководними водостоками, утворюють чітко виражене постійне русло річки. Звідси Красна несе свої води по степових просторах Троїцького, Сватівського і Кремінського районів, даруючи людям вологу, прохолоду і радість.

Село Тимонове виникло в 1730-1740 р. р. Першими його поселенцями були переселенці з центральних районів Росії (Воронежська губернія, Валуйський уїзд, село Тимонове). Першими поселенцями були селяни Борзілови та Гончарови, а потім їх близькі родичі. Спочатку в поселенні було 12-14 дворів. Люди селилися на цій території тому, що тут були дуже вигідні природні умови: родючі чорноземи, багаті луки на берегах річки Красної. В 1802 році в селі було закладено церкву на честь Покрову пресвятої Богородиці. З того часу поселення стало називатись слобода Тимонове.

Війна. Село Тимонове було захоплене німцями 12 червня 1942 року. Переважна частина чоловіків вже воювала. Під час окупації в селі німецьких частин не було, вони  ніби обійшли село у двох напрямках: Солідарне -Лантратівка, Покровськ - Тарасівка.  В селі функціонувала місцева влада, представниками якої були старости і поліцаї. Село було звільнено від німецької окупації 25 лютого 1943 року. Більше 300 чоловіків пішло захищати рідну землю, більше 200 не повернулися з війни. Славні імена наших земляків прославили Тимонове. Це генерал – майор артилерії, Герой Радянського союзу - Купін Іван Володимирович,  Медсестра – орденоносець - Микитенко Клавдія Микитівна та багато інших.

Тимонівська сільська  рада утворена у 1943 році, за роки існування  була у складі Лозноолександрівського, Нижнєдуванського, Троїцького районів, мінявся склад населених пунктів та їх кількість.  У 1959 році в зв’язку з ліквідацією Лозноолександрівського району  Тимонівська сільська рада ввійшла у склад Троїцького району.

Починаючи з 1999 року ведеться газифікація в населених пунктах сільської ради: село Малоолександрівка газифіковано в 1999 році, Тимонівську ЗОШ газифіковано у 2003 році, село Тимонове у 2003 році, село Михайлівка  у 2005 році.

З 2007 року на території сільської ради працює громадська організація соціально – культурного розвитку «Добробут». У співпраці з ЄС/ПРООН реалізовано проекти:

1 - енергозберігаючі заходи в Тимонівській ЗОШ І-ІІІ ступенів (заміна вікон та дверей);

2 - впровадження вуличного освітлення за новими технологіями в селах Тимонове, Малоолександрівка (автономне освітлення від акумуляторних батарей);

3 - установка мережі Інтернет в Тимонівському сільському клубі.

За рахунок коштів громади  проводяться заходи у сільський клубах та бібліотеках.

Працюють два поштових відділення, є телефонна лінія, мобільний зв’язок, можливість користуватися системою Інтернет. В селах Тимонове та Малоолександрівка працюють приватні магазини змішаного типу, в яких мешканці мають змогу придбати хліб, продукти харчування,  речі першочергової необхідності. Налагоджено автобусне сполучення до районного центру.

На 1.01.2017 року населення сільської ради складає 763 чоловік у 299 дворах.

Сонце встає, схилилися верби над річкою Красною, чути сміх дітей, село продовжує своє життя.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування